** فرا رسیدن عید سعید فطر بر شما مبارک باد **
سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
سال ١٣٩٠درباره مركز بخشهاي درمانينقشه بيمارستان راهنماي طبقاتگواهینامه ها
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2121
 بازدید امروز : 8
 کل بازدید : 416377
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.3101
ساعت
کمیته اعتبار بخشی

کمیته اعتبار بخشی


وظیفه این کمیته سیاست گذاری و نظارت صحیح و دقیق بر عملکرد کلیه واحدها می باشد. این کمیته همواره در جهت مشخص نمودن ظرفیتهای خالی و برنامه ریزی در جهت ارتقای کیفیت ارائه خدمات سازماندهی و هماهنگی لازم را بوجود خواهد آورد. همچنین با شناخت دقیق نیازها و مخاطرات سلامت افراد و بهره گیری از شیوه های نوین و علمی تصمیم سازی، موثرترین راهکارها را در راستای تحقق اهداف سلامت بکار می گیرد.
اطمینان از ارائة خدمات کیفی و ایمن، به عنوان یکی از کارکردهای اصلی نظام سلامت، از اهمیت و اولویت خاصی برخوردار است و طبعاً سیاست گذاری، برنامه ریزی، اجرا و کنترل مناسب در این زمینه، دقت نظر و تأمل ویژه ای را می طلبد.
با عنایت به محوریت انسان سالم برای توسعه پایدار و اعتقاد جدی برای پیاده سازی کلیه ابعاد حاکمیت بالینی در این مقوله توجه خاص مبذول و اعتبار بخشی به عنوان ممیزی بیرونی از محوریت ممیزی بالینی، شاخص عملکردی خاصی در تبلور محورهای حاکمیت بالینی می باشد.
هم چنین با توجه به این موضوع که اعتباربخشی به منظور ایجاد اعتماد عمومی از وجود و اجرای فرآیندهای مبتنی بر استاندارد و در نظرگرفتن پیامدهای سلامت، به عنوان یک ابزار سیستماتیک و هدفمند، جهت تأمین ایمنی بیمار، همراهان و کارکنان و بهبود مستمر کیفیت تمام خدمات قابل ارائه در بیمارستان، مدیران و رهبران نظام سلامت را در عمل به وظایف خطیر خود در حوزة مراقبتی یاری می نماید، مشخص می گردد که توجه به این مهم تمامی محورهای حاکمیت بالینی را در بر گرفته و ساختار دقیقی بر سازمان حکم فرما می سازد.
•    لذا این کمیته موظف است با ایجاد رویکرد یکپارچه در عرصه بهداشت و درمان با توجه به مختصات ذکر شده عمل نماید.
اعضاء
1.        مديريت مركز ( رئيس كميته )
2.        مترون
3.       سوپروايزر   آموزشي
4.       مسئول اعتبار بخشي
5.       مسئول حاکمیت بالینی( دبیر کمیته )  
 6.      مسئول بهبود كيفيت   
7.     ساير اعضا ء (‌بسته به نياز دعوت مبشوند )