** فرا رسیدن عید سعید فطر بر شما مبارک باد **
سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
سال ١٣٩٠درباره مركز بخشهاي درمانينقشه بيمارستان راهنماي طبقاتگواهینامه ها
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 548
 بازدید امروز : 3
 کل بازدید : 416372
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.9851
ساعت
PACEMAKER
ضربانساز چیست ؟
ضربانساز دستگاه کوچکی می باشد که به قلب شما کمک می کند تا ضربان منظم تری داشته باشید . این دستگاه این عمل را از طریق وارد کردن یک محرک الکتریکی کوچک، ( که به کنترل ضربان قلب کمک می نماید) انجام می دهد. پزشک شما ضربانساز شما را در زیر پوست قفسه سینه شما (درست در زیر استخوان تر قوه) تعبیه می کند. این دستگاه از طریق سیمهای نازکی به قلب شما متصل می شود.
شما ممکن است جهت انقباض و پمپ کردن خون کافی، نیاز به ضربانساز داشته باشید تا بدن شماخون، اکسیژن و غذای کافی را دریافت نماید. برخی ازافراد برای مدت کوتاهی نیاز به ضربانساز دارند (مثلاً پس از حمله قلبی ) وممکن است از نوعی که در خارج از بدن قرار داده می شود، استفاده کنند . باتری این نوع ضربانساز را می توان به کمربند متصل نمود.
با یک ضربانساز، قلب شما مثل سابق ضربان پیدا می کند . امروزه با وجود ضربانسازها بسیاری از افراد از زندگی طبیعی وکاملی برخوردار خواهند بود .
 
 
 
در چه مواقعی نیاز به استفاده از چنین دستگاهی وجود دارد ؟
 قلب شما ضربان بسیار آهسته یا بسیار سریعی دارد.
 یک انسداد (بلوک) در مسیرهای الکتریکی قلب وجود دارد .
 
 
 
این دستگاه چگونه کار می کند ؟
 جهت پمپ کردن صحیح خون ضربانساز از باتری هایی جهت فرستادن پیامهای الکتریکی به قلب استفاده می کند .
 ضربانساز از طریق یک یا دو سیم به قلب شما متصل می شود . مقدار اندکی الکتریسیته که شما آن را حس نمی کنید، از طریق سیم به قلب شما وارد می شود .
 ضربانساز تنها زمانی کار می کند، که نیاز به آنها باشد. زمانی که ضربان قلب شما بسیار سریع ، بسیار تند یا نامنظم است ،ضربانسازبکار می افتد .
   دانلود : pacemaker.pdf           حجم فایل 57 KB